Programele noastre

Invatare continua, oportunitati nelimitate

Programul “Învăţare continuă - Oportunităţi nelimitate” are drept scop stimularea studenţilor în vederea obţinerii unor rezultate meritorii în cadrul sistemului universitar românesc, precum şi oferirea unui acces mai larg la proiecte şi programe naţionale şi internaţionale.

Afla mai multe detalii

Cultura pentru toti – Concertele „Constantin Dumitru”

Fundaţia „Constantin Dumitru” şi Ambasada Britanică la Bucureşti, împreună cu Asociaţia Culturală Momentum din Ploieşti organizează în data de 31 mai un nou eveniment din seria concertelor „Fundaţiei Constantin Dumitru”. Concertul va avea loc la Studioul de concerte „Mihail Jora” (Sala Radio), începând cu orele 20.00.

Scoala de Fotbal Constantin Dumitru

Pentru mai multe informaţii şi detalii, scrieţi-ne pe adresa office@fundatiaconstantindumitru.ro.

Afla mai multe detalii

Castigatorii Burselor Fundatiei Constantin Dumitru – „Invatare continua – Oportunitati nelimitate”, 2012-2013

Parteneri Facultatea de Construcţii Civile, Industriale şi Agricole a Universităţii Tehnice de Construcţii din Bucureşti Facultatea de Inginerie a Instalaţiilor a Universităţii Tehnice de Construcţii din Bucureşti Facultatea de Administrarea Afacerilor cu predare în limbi străine a Academiei de Studii Economice din Bucureşti Facultatea de Interpretare Muzicală a Universităţii Naţionale de Muzică Bucureşti Facultatea de [...]